четвер, 26 листопада 2015 р.

ПРОСТІ СПОСОБИ ПОРОЗУМНІШАТИ



Більшості з нас хоча б раз доводилося відчувати дискомфорт через нестачу розуму, навіть якщо ви і не належите до числа низько ерудованих індивідів. З цієї ж причини часом виникає дике бажання як мінімум стати розумнішими, засвоювати в своїй голові більше за інших, краще розбиратися в тих чи інших питаннях.

Як виявилося, кожен з нас може стати хоч трішки розумнішими, або ж просто зберегти здібності свого мозку, використовуючи 10 простих способів. Давайте дізнається, що ж це за прості способи порозумнішати, і чим вони можуть бути нам корисні.

1. Більше читай. 
Чим складніше і не звичніше будуть книги, тим краще. Складні конструкції, довгі, розгорнуті пропозиції, рідкісні слова, заумні статті з журналу і особливо вірші - справжнісінький «Растишка» для твого мозку. 

2. Барабанити по столу. 
А ще краще візьми за правило акомпанувати почутій музиці: на коліні, кришці столу або придбаний тамтамі - не важливо. Долонями або паличками для їжі. Нейробіолог Аніруд Патель з Сан-Дієго вважає, що почуття ритму відіграє важливу роль у навчанні. Адже за нього відповідають базальні ганглії - частки мозку, залучені в моторні функції. 

Особливо Моцарта. У 1995-му психолог Френсіс Раушер хитрістю заманила в кімнату тридцять щурів. Два місяці там періодично звучала Соната для двох фортепіано до мажор. Після експерименту з'ясувалося, що тварини стали не тільки краще танцювати, а й пробігати лабіринт швидше і з меншою кількістю помилок, ніж інша група щурів, які жили ці два місяці в тиші. 

4. Тренуй пам'ять. 
У лондонських таксистів, наприклад, збільшений гіпокамп - частина мозку, відповідальна за емоції і пам'ять. Чим ти гірший? 
  • Помісти в закладки сайт brainscale. Там ти знайдеш один з варіантів завдання «N назад», розробленої в 1958 році для дослідження і стимуляції активності певних зон мозку, розвитку робочої пам'яті, логічного мислення та здатності до концентрації уваги. Постарайся проходити тест щодня, виділяй на це кілька хвилин на початку дня і стільки ж в кінці. Згідно дослідженню, проведеному в 2008 році Сюзанною Йеггі, регулярні тренування у виконанні цього завдання здатні значно розвинути рухливий інтелект, розширити робочу пам'ять людини, поліпшити логічне мислення і здатність концентруватися.
  • Склавши список продуктів, які потрібно купити, перечитай його кілька разів і постарайся запам'ятати не їх назви, а свій майбутній шлях по різних відділах в магазині. Зібравши все у візок і стоячи в черзі, спробуй в розумі підрахувати загальну суму. Якщо вона потім виявиться вірною, можеш купити собі в нагороду кущик шпинату: він хороший для пам'яті. 
  • Щодня виділяй півгодини на заучування віршів. Останній раз ти займався цим в дитячому саду, але всі слова вилетіли з твоєї голови в той момент, коли офіційна частина свята закінчилася і труну опустили в землю. Зміст віршів ніякої ролі не грає. 

5. Випий кави. 


Кофеїн стимулює викид нейромедіаторів дофаміну і норадреналіна - вони допомагають довше залишатися в тонусі й зберігати концентрацію. Важливо не переборщити: від дуже великої дози кофеїну ти перезбуджуєшся і не зможеш мислити раціонально. Кофеїн в дозах більше 300 мг (чотири чашки натуральної кави) на добу подарує стан тривоги, головний біль, тремор, аритмію. Велика кількість даної речовини здатна викликати виснаження нервових клітин, так що не варто зловживати.

6. Альберт Ейнштейн ... 
Фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії: «Інтелектуальне зростання повинно починатися з моменту народження і припинятися тільки зі смертю. Знати, де можна знайти інформацію і як її використовувати, - ось у чому полягає секрет успіху. Розум, одного разу розширив свої кордони, ніколи не повернеться в колишні. Видатні особистості формуються не за допомогою красивих промов, а власною працею і його результатами ». 

7. Марк Порцій Катон ... 
Старший Державний діяч, письменник: «Мудра людина більше вчиться в дурнів, ніж дурні - у мудрого». 

8. Грай в шахи, шашки та покер.
 Ці ігри не тільки можуть зробити тебе багатшими, а й чудово розвивають мислення. Якщо ти вважаєш, що граєш в шахи занадто добре, спробуй грати ще й на час, щоб на прийняття рішення витрачалося не більше хвилини. 

9. Розвивай своє чисельне почуття. 
Так-так, у тебе вже є таке. Вивудити з кишені жменю дріб'язку, мигцем поглянь на неї і спробуй по пам'яті порахувати загальну суму. Веронік Ізгард, когнітивний психолог з Гарварду, з'ясувала, що за рахунок відповідають древні структури мозку, віком щось близько квазіліона років (таке число є? У нас погано з цим), але розвиватися вони можуть протягом усього життя. Щоб перевірити, наскільки твоє ЧП розвинене на даний момент, пройди короткий тест або масштабний тест, результати якого навіть збережуться в анналах американського університету і допоможуть рушити вперед науку. Ну а далі - розвивай ЧП. Найпростіший спосіб - запаковування речей в сумку. Коли ти прикидаєш, як би їх краще впхнути, твій мозок вирішує складні завдання і тренується. 

10. Годуй мозок правильно! 
Особливо якщо досі не можеш до кінця розповісти жодного вірша зі шкільної програми, а про дні народження знайомих тобі нагадує Facebook. 
  • Волоські горіхи. Мало не головна їжа для ерудита! Вони навіть зовні схожі на мозок. П'ять горіхів на день - і ти будеш забезпечений лецитином, який поліпшує роботу мозку і активізує пам'ять. Ще горіхи корисні, якщо ти раптом живеш в умовах підвищеної радіації. 
  • Риба. Небагатослівна і холодна, вона багата йодом, в її м'ясі міститься жирні кислоти омега-3, що забезпечують швидкий приплив енергії, необхідної для передачі імпульсів в клітинах мозку. Вони ж регулюють рівень холестерину в крові і покращують роботу судин. Якщо будеш з'їдати хоча б 100 грамів риби в день, у тебе збільшиться швидкість реакції, і ти знизиш ризик розвитку хвороби Альцгеймера. 
  • Гарбузове насіння. Висип півсклянки в кишеню піджака і під час офісних скандалів поліпшуй пам'ять і змушуй мозок швидше міркувати. Всі завдяки цинку. 
  • Шпинат. Додавай його в ранковий омлет два-три рази на тиждень. Що міститься в шпинаті лютеїн захистить клітини мозку від передчасного старіння. 
  • Шавлія. В університеті Джона Хопкінса з'ясували, що шавлія пригнічує дію амінокислот, відповідальних за порушення пам'яті. Тепер там щодня п'ють чай з шавлією і все про всіх пам'ятають. 

11. Намагайся вгадати наступну фразу співрозмовника. 
Ребекка Сейкс з Массачусетського технологічного інституту впевнена, що при належній тренуванні люди зможуть розуміти оточуючих і зовсім без слів - по виразу обличчя, погляду та іншим подібним ознаками. За це відповідає секція мозку, яка знаходиться за правим вухом і відповідає за інтуїцію. 

12. Заведи блог. 
Розповідаючи в ньому про події дня, ти не тільки навчишся чітко формулювати думки, а й будеш постійно думати над новими темами і колючими відповідями на питання відданих читачів. 

Письменник, майстер айкідо, володар 10-го дану, засновник Товариства киї стилю ки-айкідо: «Читання - наріжний камінь інтелекту. Заповнюйте свій вільний час читанням усіляких книг. Читайте романи, документальну літературу, біографії. Спочатку швидко переглядайте книгу, щоб скласти про неї загальне уявлення. Якщо вам здасться, що це має сенс, перечитайте її знову. У результаті підвищиться здатність вашого мозку пристосовуватися до різних обставин і впорядковувати найрізноманітніші дані ». 

Дивно, але це діє: роботу мозку здорово підстьобують серйозні кросворди. 



Дослідник, автор проекту «Інтеллектіка», автор книг «Досконалий мозок: Як управляти підсвідомістю» і «Як стати розумнішими»: 
«Хтось вважає, що якщо в школі він непогано розв'язував задачі з математики або щось в подібному роді - значить, він розумний і таким залишиться назавжди. Це несусвітня нісенітниця. Якщо в 18 років на качати собі м'язи, а потім лягти на диван і забути про них, то дуже скоро вони атрофуються. І з ефективністю роботи мозку відбувається те ж саме ».

16. Виспіться
Досить-таки проста порада, яка здатна зробити вас значно розумнішими.Під час активного неспання відбувається виснаження нервових медіаторів у головному мозку, за рахунок цього переривається циркуляція інформації по нервових волокнах, без медіатора мозок вже не здатний якісно запам'ятовувати, та й взагалі виконувати свої функції. Під час сну медіатори поповнюються і знову готові служити вам і вашому мозгу.

17.Поговоріть з незнайомцями
Спілкування з новими людьми дає нам приплив нової інформації і підвищує наші когнітивні здібності. Люди корисні для людей з багатьох причин, тому не залишайтеся одні, самотність робить вас дурнішими.

18. Фільтруйте інформацію
Наш мозок самостійно фільтрує інформацію, що надходить до нього по нервових волокнах, проте було б набагато краще, якщо б ви допомагали своєму мозку справлятися з настільки важким завданням. Постарайтеся не навантажувати себе непотрібною інформацією, як, наприклад, біографія вашого улюбленого актора, або сьогоднішні плітки, або будь-яка інша безглузда єресь. Ваш мозок буде вам вдячний, у нього з'явиться більше часу і сил на сприйняття дійсно важливих речей, а не чергового марення.

                                                                            джерело: http://vk.com/feed?w=wall-99850629_4856

Немає коментарів:

Дописати коментар