пʼятницю, 15 березня 2019 р.

5 ОСНОВНИХ ПРИЧИН, ЧОМУ ТРЕБА НАВЧИТИСЯ СЛУХАТИ



Як би ви не були дотепні та ерудовані, іноді потрібно наступити на горло власній пісні і просто слухати. Ми живемо в такий час, коли активність цінується понад усе, а стриманість і скромність сприймаються майже як порок. Такі ж тенденції простежуються і в спілкуванні: багато настільки поспішають виплеснути свій багатий внутрішній світ, що не дуже-то і слухають співрозмовника, перетворюючи загальний діалог в низку окремих монологів. Уміння цікаво і швидко висловлювати свої думки, зрозуміло, важливо, але не менш цінним є і вміння слухати. 

А в багатьох випадках вміння тримати рот закритим, а вуха відкритими, може послужити вам у великій пригоді.

Отже, які ж переваги отримує "людина слухає"?

1. Ви зможете подумати, перш ніж говорити

Іноді необдумано сказане слово може зруйнувати відносини, зіпсувати кар'єру або стати джерелом інших великих неприємностей. Використовуйте час свого мовчання для того, щоб добре продумати і зважити кожне слово, яке ви збираєтеся сказати. Зрештою, швидкість в діалозі має другорядне значення в порівнянні з вмістом.

2. Ви зможете зрозуміти свого співрозмовника


Основна причина, через яку виникає безліч великих і маленьких проблем, - це відсутність взаєморозуміння. Дуже часто людина практично не чує слова свого опонента, а сприймає тільки те, що підказують його емоції і вже сформовану думку. Таким чином, ми чуємо не те, що говорить людина насправді, а те, що очікуємо від нього почути, з усіма наслідками, що випливають з цього згубними наслідками. Давайте перестанемо придумувати і почнемо просто слухати.


3. Ви зможете сказати тільки те, що дійсно важливо

Якщо ви дійсно вирішили менше говорити і більше слухати, то це означає, що ваші слова будуть стосуватися тільки по-справжньому важливих речей. Навіщо стрясати даремно повітря, витрачати свою енергію і говорити порожні і нічого не значущі фрази?
Якщо ви хочете, щоб до ваших слів прислухалися, то кожне з них має мати певну вагу і цінність. Якщо стислість не належить до числа ваших талантів, то спробуйте спеціально звертати свою увагу на те, щоб висловлюватися більш зрозумілими і лаконічними фразами. Згадайте, що одним з тринадцяти цінних якостей, на думку Бенджаміна Франкліна, була саме лаконічність.
Мовчання: говоріть тільки те, що принесе користь оточуючим або вам; уникайте несерйозних розмов.

4. Ви зможете отримати більше інформації

Якщо тема розмови вас дійсно цікавить і ви хочете отримати від нього максимальну користь, то не поспішайте висловлювати свої безцінні думки і заглиблюватися в полеміку. Вислухайте спочатку аргументи всіх учасників. Це, можливо, дасть вам більше, ніж ораторська перемога в дискусії.

5. Ви зможете завести нових друзів

Уміння слухати є не менш, а іноді навіть і більш цінним навиком, ніж уміння говорити. Коли людині потрібно виговоритися, просто відчути увагу і підтримку, то ваша здатність слухати буде оцінена за найвищим розрядом. Ви зможете знайти безліч друзів, просто завдяки своєму вмінню мовчати, в той час як жалячий всіх гострим словом красномовний розумник так і залишиться назавжди в гордій самоті.

Спілкування між людьми є складним процесом, в якому все має бути збалансовано. Як би ви не були дотепні і ерудовані, іноді варто наступити на горло власній пісні і почати слухати. Можливо, що користі від цього ви отримай ті набагато більше, ніж від уміння багато і добре говорити.

Немає коментарів:

Дописати коментар