пʼятниця, 8 травня 2015 р.

Учитель повинен бути актором. ТОП-20 найкращих фільмів про педагогів

«Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Лише в самому собі, тільки в  усвідомленні величі своєї справи», – так писав про вчителя  відомий письменник Симон Соловейчик.

Професія педагога наближена до професії артиста, вченого, письменника. Урок інколи називають “театром одного актора”. Однак для актора сценарист пише сценарій, режисер допомагає під час репетицій, інші працівники – в оформленні сцени, освітленні, музичному супроводі. А вчитель одночасно і сценарист, і режисер, і постановник, і актор, який щодня ставить не один, а кілька спектаклів.  Які вчителі імпонують дітям? Звісно, красиві й охайні, дотепні й ро­зумні, з витонченим смаком та почуттям гумору. До такого вчителя дітям хочеться йти на урок, хочеться вчити його предмет, як результат — саме з цього предмета знання учнів є найглибшими й найґрунтовнішими, а оцінки — найвищими.
Шкільні роки – невід’ємна частина нашого дитячого досвіду. Хтось згадує навчання із ностальгією, а комусь одинадцять років за партою нагадували тортури.  Втім, саме там учні здобувають моральні уроки, які пам’ятатимуть усе життя.
Кінематограф  неодноразово звертався до “шкільної теми”.  Освітній портал “Педагогічна преса” пропонує  20 найкращих фільмів з різних років та країн, у яких школа представлена у всій свої неоднозначності, а вчитель – у різних амплуа.
1. “Імператорський клуб” (“The Emperor’s Club”, 2002).
Історія про давню помилку вчителя і про те, як і наскільки це впливає на життя учнів. Фільм про приватну школу із дуже аристократичним вчителем античної історії. Що цікаво – це спостерігати за тим, як вчитель історії намагається зацікавити школярів своїм предметом, його самовіддача, те, як він організовує процес.
2. “Товариство мертвих поетів” (“Dead Poets Society”, 1989)
Освітня драма викладача літератури. Аристократичний дух приватної школи для хлопчиків, базованої на чотирьох “стовпах”: Традиції. Честь. Дисципліна. Досконалість. Школа покликана не тільки виховувати, а й прищеплювати “правильні” погляди, які в майбутньому допоможуть привілейованим за походженням хлопчикам “стати на ноги” і досягти успіху в цій матеріалістичній реальності. Тут бунтар-вчитель. З першого ж свого дня в академії він пояснює новим учням, що життя швидкоплинне, тому вони повинні дотримуватись принципу Carpe diem – «Лови день». Ця класична стрічка швидше призначена для викладачів, які ніколи не повинні забувати, що вони є провідниками по життю для підростаючого покоління. На першій же лекції вчитель вимовляє проникливу промову про швидкоплинність життя і про те, що ані хвилини не можна витрачати даремно, на наступних заняттях – нехтує будь-якими навчальними програмами і в невимушеній манері завойовує авторитет у класі. Хлопчики починають зачитуватися віршами Волта Вітмена  і організовують підпільний літературний гурток.
“Ловіть момент, юнаки. Зробіть своє життя екстраординарним”
3. “Посмішка Мони Лізи” (“Mona Lisa Smile”, 2003)
Жіноча гімназія. Історія мистецтв. Порушено проблему – чи повинна дівчина рухатися шляхом “батьківський дім – гімназія – вигідне одруження”, чи вона може бути ще кимось, окрім як дружини свого успішного чоловіка. Відповідь – може!
 4. Тріумф: історія Рона Кларка (“The Ron Clark Story”, 2006)
Цей фільм про те, як зацікавити дітей навчанням. Гумор та імпровізація – дуже потрібна штука у викладанні. А ще – вміння побачити лідера і діяти на клас через нього, побачити талант і підтримати його, адже це найбільше, що може учитель – побачити і розвинути талант. Цим самим він вселяє віру не тільки в дитину, але і в її батьків…
“Каждый день в этом классе мы учим вещи, которые намного важнее всего, что написано в учебниках. Я учу вас, а вы учите меня, а вместе мы учимся любить учиться”.
 5. “Перед класом” (“Front of the Class”, 2008)
Фільм, у якому акцент зміщено із школи в цілому на конкретного учителя, тобто учня. Одним словом, розповідається про те, як учень із синдромом Туретта – досить рідкісний розлад, що характеризується різкими рухами, – спершу захотів, а тоді став учителем. І дуже успішним! У головного героя фільму синдром Туретта виражений настільки, що його неодноразово просили полишити кафе, кінотеатр – бо він заважав іншим, дратував їх своїми звуками, видався дивакуватим і навіть ненормальним… Вчителі у школі змушували його відсідати спиною до класу, бо вважали, що він зриває уроки. Тож він захотів стати учителем, якого ніколи не мав – який зрозуміє і прийме тебе таким, як ти є…
6. “Хористи” (“Les Choristes”, 2004)
Фільм про притулок для важких підлітків у Франції після Другої світової війни. Директор школи тримає всіх у жорсткій дисципліні – не тільки дітей, але й вихователів. Його “педагогічний” принцип –  жорстка дисципліна і покарання за її порушення. Атмосфера у школі важка, у всій красі проявляється принцип “я дорослий – ти малий, я все – ти нічого”. Новий вихователь – композитор, який не через хороше життя прийшов викладати у таку складну школу, він не є бунтарем і підкоряється правилам школи, але водночас він сповідує інші принципи виховання – то строгістю, то добротою знаходить спільну мову із хлопчиками. Вчитель пропонує організувати шкільний хор – і музика стає лікувальною не тільки для дітей, а й для нього.
 7. “Письменники свободи” (“Freedom Writers”, 2006)
Молода вчителька англійської прийшла викладати у дуже непросту школу в “неблагополучному” районі де навчаються  дуже непрості підлітки. Діти, у яких різний світогляд, колір шкіри та історичні образи, виявляють, що їхні однокласники – такі ж, як і вони, із сімей, в яких часто немає грошей, яких можуть виселити і в яких немає грошей на освіту для своїх дітей. Ці діти ідуть наче поганою дорогою, і це намагається змінити їхня вчителька. Фільм про результат реформи освіти в США у кінці 90-х. Діти, які представляють різні соціальні групи, відтепер навчаються разом. Нібито хороша мета. Але в результаті “війна” з вулиць переходить у школу – діти тримаються разом зі “своїми”, а більша частина однокласників для них – вороги. Це нагадує бомбу, яка має от-от вибухнути…
8. «Учитель на заміну», 2011
Сумний вчитель, якого рекомендують як кращого вчителя на заміну, намагається робити свою роботу, не прив’язуючись до дітей і, здається, не сподіваючись на те, що його робота буде потрібною для них. Це розповідь про обставини, в яких живуть люди і пастки, до яких ці обставини приводять людей… Щоб боротися проти проникнення дурості в думці, треба вчитися читати. Щоб стимулювати уяву, виховувати самосвідомість, формувати власну систему цінностей. Ми всі повинні вміти захищати і зберігати свою особистість. Герой Броуді розповідає учням про «Падіння дому Ашерів» Едгара По, а в псевдодокументальних вставках ділиться своїми безрадісними спостереженнями про освітню систему і своє місце в ній.
9. Доживемо до понеділка », 1968
Картина Станіслава Ростоцького розповідає про три дні у стінах звичайної радянської загальноосвітньої школи. За короткий період, описаний в картині, її герої переживають свої маленькі екзистенційні кризи – і вчителі, і учні. Одні стрімко дорослішають і задаються дорослими питаннями про сенс життя. Інші замислюються про своє призначення і про те, чи вартує благородна робота вчителя тих неминучих щоденних докорів у некомпетентності, насмішок і навіть образ з боку учнів. У центрі уваги – нова вчителька Наташа Горєлова. Дівчина колись сама закінчила цей же навчальний заклад і ще відтоді закохана в історика Іллю Семеновича (В’ячеслав Тихонов) – строгого, вимогливого і вкрай принципового викладача, він намагається розвинути в учнях аналітичне мислення.
10. «Школа року», 2003
Слоганом до фільму Річарда Лінклейтера став рядок з пісні Pink Floyd «Нам не потрібна освіта» – принаймні, в його класичному вигляді. Колишня рок-зірка, Дьюї Фінн переживає не найкращі часи: від колишньої слави, як і від грошей, не залишилося й сліду. Завдяки щасливому випадку він відповідає на телефонний дзвінок, що призначався іншій людині, і видає себе за ідеального кандидата на посаду вчителя в приватній школі – все заради гарної зарплатні. Потрапивши в клас, Дьюї повідомляє вихованим і ошатно одягненим дітям із багатих сімей, що в нього похмілля і що нічого доброго він їх навчити не зможе. Хіба що музиці – виявляється, ці школярі вельми непогано володіють музичними інструментами, тож Фінн спочатку пропонує їм вивчити історію та теорію року, а потім вмовляє зібрати групу та виграти конкурс, який допоможе йому повернутися в шоу-бізнес.
11. «Полу-Нельсон», 2006
Я – частина системи. Але, якщо я частина системи, то і ви теж. Ми можемо протистояти системі і залишатися її частиною. Я працюю в школі, тобто на уряд, але водночас не згоден багато в чому з його політикою. Ви, хлопці, ненавидите школу, але все одно сюди ходите.
Ден – шкільний учитель із письменницькими амбіціями та наркотичною залежністю. Удень він філософствує в класі, пояснюючи школярам, ​​що світ недосконалий, а ввечері – вештається по барах, пробуючи всі види заборонених речовин. Одного разу його знаходить непритомним у роздягальні одна з учениць, Дре. Вона виросла в неблагополучній сім’ї, і все, що їй залишається, – це піти по слідах брата і зайнятися торгівлею наркотиками. Ден і Дре знаходять багато спільного в їхніх життях, і їхня дружба чудесним чином допомагає обом.
12. «Експеримент-2: Хвиля», 2008
Дія відбувається у звичайній німецькій школі, один із викладачів якої пропонує учням гру: тиждень вони житимуть за встановленими їм диктаторськими правилами. Починається все з малого: діти повинні підніматися при появі вчителя і вітати його характерним рухом руки – вільний. Закінчується – повсюдними доносами, приниженнями, страхом і кривавою розправою. За лічені дні учитель перетворює клас на модель нацистської Німеччини і вже не може ні контролювати, ні зупинити процес. «Хвиля» – це історія не про школу, а про те, як легко може повторитися історія.
13. “Дуже погана вчителька”, 2011
Комедія про дівчину, яка випадково стала вчителькою. Шикарна блондинка Елізабет збиралася заміж за багатія, однак наречений кинув її буквально біля вівтаря. Залишившись без засобів до існування дівчина влаштовується вчителькою молодших класів. На уроках вона здебільшого відпочиває від бурхливих ночей, проведених у барах. Діти в цей час дивляться фільми – на будь-який шум, що заважає її сну, Елізабет відповідає сміховинними тирадами добірної лайки на адресу третьокласників. Все змінюється з появою ще одного нового вчителя – багатія і красеня Скотта. Крім цього, Елізабет дізнається про конкурс серед учителів: той, чий клас найкраще складе іспит, отримає вагому прибавку до зарплати. Все це сприяє перетворенню недбайливої ​​вчительки на талановитого педагога.
14. “Географ глобус пропив”, 2013
Я не педагог, тим більше не вчитель. Але ж я і не монстр, щоб мною лякати. Я їм не друг, не приятель, не старший товариш і не кльовий чувак. Я не начальник, я і не підлеглий. Я їм не своє, але й не чуже. Я не затичка в кожній бочці, але й не сторонній. Я не товариш по чарці, але й не поліцейський. Я їм не опора, але й не пастка і не камінь на узбіччі. Я їм не дуже потрібен, але й обійтися без мене вони не зможуть. Я не провідник, але й не клоун. Я – запитання, на яке кожен з них повинен відповісти.
Героєм нашого часу стає біолог-алкоголік Віктор Служкін із Пермі. Його звільняють з роботи після чергового запою. Дружина ось-ось піде до друга дитинства. Від безвиході Служкін влаштовується вчителем географії в школу. Але й тут не ладиться: учні не поважають, зарплата залишає бажати кращого, а чесність не заохочується. Розбиратися в усьому цьому географ вирушає на природу – веде клас у похід.
15. “Фізрук”, 2014
Російський серіал, що раптово став абсолютним хітом минулого телесезону і заслужив місце в одному ряду з великим кіно. Дмитро Нагієв у ролі Фоми – класичного бандита з 90-х на чорному «Гелендвагені» і з бойовим шрамом на обличчі. Він продовжує жити «по понятіям», що не влаштовує його шефа – колишнього кримінального авторитета, а нині поважного бізнесмена. Фома, не здатний змиритися зі звільненням, придумує неординарний спосіб повернутися на службу: влаштовується фізруком у школу, де вчиться дочка колишнього боса, щоб таким чином поступово повернути його довіру. Тепер його називають Євгеном Олеговичем і запрошують випити чаю в учительській. Утім, життєвим звичкам герой не зраджує: Фома, він і в школі Фома, тож влаштувати у фізкультурному залі сауну чи казино – цілком нормально.
16. “Вусатий нянь” (1977)
Юнак, якому не вдалося вступити до ВНЗ, проводить дні в сумнівних компаніях, поки рішенням громадськості його не призначають вихователем у дитячий садок. Робота з дітьми, чистими і по-хорошому некерованими, змушує його переглянути свої погляди на життя. Мила радянська комедія про те, що найважча робота – вона ж найкраща на світі.
17. “Дорога Олено Сергіївно” (1988)
Несподівана драма Ельдара Рязанова про трьох учнів, які приходять додому до своєї вчительки, щоб привітати її з днем ​​народження, а також принагідно поцупити в неї ключ від сейфа, в якому зберігаються їхні екзаменаційні роботи, здатні зіпсувати їм атестати. Принциповість вчительки доводить хлопців до межі – і до кінця фільму глядач уже не так впевнений у тому, що вчителька завжди права.
18. “У дзеркала два обличчя” / The Mirror Has Two Faces (1996)
Немолода жінка живе в Нью-Йорку з мамою, викладає в університеті, у неї немає особистого життя, і найбільше на світі вона любить сидіти у своїй кімнаті, їсти пончики і дивитися американський футбол. Певна річ, після зустрічі з іншим педагогом вона перетворюється на красуню, але у фільмі важливо не це. Героїня – ідеальний педагог, розкутий і відкритий, вміє однаково і пожартувати, і підбадьорити, й очима одночасно контактувати з усією аудиторією. Якості, невідомі більшості радянських викладачів
19. “Велика перерва” (1972/1973)
Герой фільму Олексія Коренєва “Велика перерва” молодий, але дуже перспективний вчений. Нестор Северов не склав іспит в аспірантуру, тож йде працювати вчителем історії у вечірню школу. Спершу молодому педагогу доводиться дуже важко, адже, за його власними словами, він не очікував, що “великі діти – це великі пустощі: один на танці втече, другого в міліцію заберуть”. Утім, з часом усе це Нестору Петровичу навіть сподобається і він знайде можливість поєднувати заняття наукою з роботою в школі.
20. “4:0 на користь Тетянки”
У школу приходить молода вчителька Тетяна Іванівна. 5-«Б» призначає недосвідченому класному керівникові випробувальний термін і бере шефство в свої руки. Але для неї все закінчується добре: Тетяна Іванівна здобуває перемогу з рахунком 4: 0.

Что означают рисунки, которые мы неосознанно рисуем



Различные рисунки, которые мы бессознательно вырисовываем на бумаге во время телефонного разговора или встречи, часто могут рассказать про своего хозяина больше, чем он знает о себе сам.
В этот момент сознание ослабляет контроль над поведением и ручкой начинает управлять подсознание, скрывающее истинные мотивы нашего поведения.



Человеческие фигуры
Если это маленькие человечки, то, скорее всего, вы ощущаете беспомощность или хотите уклониться от каких-либо обязанностей. Когда вы изображаете человека схематично («палка, палка, огуречик — вот и вышел человечек») — ваше эмоциональное состояние нестабильно, вы хотите закрыться и никого не подпускать к себе.
Личные подписи
Такие машинальные рисунки свойственны натуре тщеславной и эгоцентричной. Обилие собственных подписей, машинально выведенных на листе во время разговора или обдумывания какой-то проблемы, сигнализирует о чрезмерной зацикленности на собственной персоне.
Квадраты, ромбы и другие геометрические фигуры
У вас четкие цели и убеждения, вы почти никогда не скрываете своего мнения, всегда настойчивы и упорны. Обычно вы чрезмерно бдительны и осторожны, так что постарайтесь смотреть на вещи проще.
Круги и кольца
Окружности, связанные друг с другом или вписанные одна в другую, говорят о стремлении к присоединению и соучастию. «Мне одиноко, я чувствую себя как бы выключенным из внешнего мира», — сигнализируют такие рисунки. Когда мы выводим кружочки на бумаге, бессознательное намекает нам на то, что нам не хватает дружеского участия и внимания.
Животные
Ваши сегодняшние эмоции могут напрямую зависеть от того животного, который поселился на вашей бумаге. Если это тигр или волк — в вас спряталась агрессия; если лиса — задумали где-то схитрить; зайчик или белочка — вам нужна забота и защита, лев — ощущаете свое превосходство над всеми. Когда вы постоянно изображаете одного и того же зверя, птичку или жучка, то, скорее всего, сравниваете его с собой, приписываете себе его повадки.
Спирали, окружности или волнистые линии
Чужие проблемы не слишком вас заботят или вообще не интересуют. Может быть, вы даже переживаете легкий эмоциональный кризис: ходите по кругу своих неоднозначных переживаний. Сейчас вам необходимо следить за своим поведением, чтобы не вспылить и не сорваться на окружающих.

Стрелы
Это вектор, по которому вы ориентируетесь в жизни. Стрела направлена вверх — ориентация на других людей, вниз — на себя, налево — смотрите в прошлое, направо — надеетесь на будущее.
Звездочки
Вы хотите оказаться в центре внимания, для вас важно быть ярким и всегда замеченным. Но, если у вашей звезды слишком много лучиков или вы изображаете их отдельно от нее, это может свидетельствовать о депрессивных переживаниях.
Цветы, солнце, облака
Жизнерадостные цветочки и солнышко — верные приметы того, что вы довольны тем, как проходит телефонный разговор. Вероятнее всего, слушая собеседника, вы попутно уже мечтаете, фантазируете о чем-то приятном. Подобные рисунки с головой выдают ваш оптимистичный настрой и благостное расположение духа.
Кресты
Возможно, вас беспокоит чувство вины перед близким человеком или тяготит какая-то проблема, за которую вы чувствуете себя ответственным.
Домики и коробки
Симметричные формы демонстрируют любовь к порядку, склонность к планированию и расчетам. Вот что говорит окружающим такой рисунок: «Меня нелегко сбить с толку, я точно знаю, чего хочу, у меня ясные цели, и я собираюсь решительно отстаивать свое мнение».
Шахматные поля
По-видимому, вы оказались в весьма неприятном или, по крайней мере, затруднительном положении. Если такие изображения появляются часто, то вы, вероятнее всего, страдаете от скрытых комплексов, связанных с неспособностью разрешить какую-то ситуацию, или находитесь в поисках себя, своего жизненного пути, сомневаетесь в правильности своей жизни.
Пчелиные соты
Вы стремитесь к спокойствию, к гармонии, хотите упорядочить свою жизнь. А еще вполне вероятно, что вы задумались о создании семейного гнезда.
По материалам: mhealth




понеділок, 4 травня 2015 р.

Простой способ проверить, что для вас важно на самом деле

Очень интересный тест, который расскажет тебе о твоей жизни больше, чем мама или психотерапевт.
Простой способ проверить, что для вас важно на самом деле
Прежде, чем двигаться дальше, приготовьте чистый лист бумаги и ручку. После того, как прочитали вопрос, немедленно записывайте ответ. Не давайте себе времени на раздумья. Пишите или рисуйте первое, что приходит в голову.
Вот вопросы. Если вы будете отвечать на них сразу и не раздумывая, вам удастся наладить контакт со своим подсознанием.
  1. Представьте, что вы идете с кем-то по лесу. Кто это мог бы быть?
  2. Вы идете по лесу и видите недалеко от себя животное. Что это за зверь?
  3. Что происходит после того, как вы встретились с ним глазами?
  4. Вы продолжаете идти по лесу. Выходите на поляну, на которой стоит дом вашей мечты. Как бы вы описали его размер?
  5. Окружен ли дом вашей мечты забором?
  6. Вы входите в дом. Идете в столовую посмотреть на обеденный стол. Опишите, что вы видите на нем и вокруг него.
  7. Вы покидаете дом через заднюю дверь. И видите лежащую прямо на траве чашку. Из какого материала она сделана?
  8. Что бы вы сделали, увидев ее?
  9. Вы подходите к концу двора, посреди которого стоит дом. Там водоем. Что это за водоем?
  10. Как вы собираетесь пересечь воду, чтобы двигаться дальше?

Это был тест по реляционной психологии.

forest_02
Ответы на все вопросы, которые вы дали, демонстрируют ваши ценности и идеалы. Вот как их анализировать:
  1. Человек, рядом с которым вы идете, — это самый важный человек в вашей жизни.
  2. Размер воображаемого животного — это на самом деле размер ваших проблем внутри вашего подсознания. Чем больше животное, тем тяжелее вам жить.
  3. То, как вы реагируете на неожииданную встречу в лесу — наиболее характерный для вас способ решения проблем (агрессивный, пассивный или убегающий).
  4. Размер дома, который вы увидели, — это размер ваших амбиций. Если он слишком большой, возможно, у вас завышенные ожидания от жизни.
  5. Если забора нет, вы — открытый и внутренне свободный человек. Если он есть, значит, вы цените личное пространство и того же ждете от других. Т.е. никогда не войдете в личное пространство других без разрешения.
  6. Если в этой комнате вы не увидите еды, цветов или людей, значит, вы, скорее всего, глубоко несчастны.
  7. Прочность и долговечность материала, из которого сделана чашка, — это то, насколько прочными и крепкими вы воспринимаете свои отношения в семье. Одноразовый пластиковый или бумажный стакан? Стекло? Скорее всего, вам тревожно за будущее своей семьи. Если чашка была в вашем сознании металлической или фарфоровой, значит, вам не о чем беспокоиться.
  8. Ваш поступок характеризует отношение к человеку из вопроса номер 1.
  9. Размер водоема — это размер вашего сексуального аппетита.
  10. Чем более «мокрый» способ передвижения вы выберете, тем большее значение в вашей жизни имеет секс.
Вы можете проходить этот тест снова и снова с разницей в несколько дней. Дело в том, что он отражает не какие-то базовые характеристики вашей личности, а ваше психо-эмоциональное состояние в данный момент.

Основні компоненти сучасного уроку

Основні компоненти сучасного уроку:

- Організаційний – організація учнів протягом усього уроку, готовність учнів до уроку, порядок і дисципліна.
- Цільовий – формулювання цілей самими учнями, визначення межі знання і незнання, як на весь урок, так і на окремі його етапи.
- Мотиваційний – визначення значущості досліджуваного матеріалу як в цій темі, так і у всьому курсі.
- Комунікативний – рівень спілкування вчителя з групою.
- Змістовний – підбір матеріалу для вивчення, закріплення, повторення, самостійної роботи і тощо
- Технологічний – вибір форм, методів і прийомів навчання, оптимальних для даного типу уроку, для даної теми, для даної групи і тощо
- Контрольно-ревізійний – використання оцінки діяльності учня на уроці для стимулювання його активності та розвитку пізнавального інтересу.
- Аналітичний – підведення підсумків уроку, аналіз діяльності учнів на уроці, аналіз результатів власної діяльності з організації уроку.


неділя, 3 травня 2015 р.

ДЛЯ ДУШИ....




Просыпалось солнечное утро...

Золотило солнышко опушку,
В утренней росе цветов купалось,
Разбросало по полю веснушки,
В каждой капле счастьем отражалось.

У ручья подруженьки-берёзки
Низко над водой склонили косы,
Примеряли новые серёжки,
Отвечали птицам на вопросы.

У подножья белые ромашки
Сбросили с себя ночные грёзы,
Серебром блестели их рубашки,
Словно иней в зимние морозы.

Просыпалось солнечное утро,
Прогоняло белые туманы,
Покрывало нежным перламутром
От росы блестевшие поляны.

Разбудило родничок весёлый,
Зарядило его звонкими речами,
Подарило ему дух кедровый,
Осветило тёплыми лучами.

Я тебя с рассветом поздравляю,
Рассыпаю звуки нежной скрипки.
От души тебя я обнимаю,
И дарю лучи своей улыбки. 

***

alt
Слава Тебе за алмазное сияние утренней росы.
Слава Тебе за улыбку светлого пробуждения;
Слава Тебе за земную жизнь, предвестницу небесной.
Слава Тебе, Боже, во веки.
 

***

 Жизнь не прогулка...

Жизнь - не прогулка, не роман,
Не вечный отдых созерцанья,
Есть у Судьбы один изъян –
Она нам дарит испытания.

Полжизни – бой, полжизни – боль,
И только радости мгновенья,
С душевных ран не смоешь соль,
Но в этих ранах исцеленье.

Пока они в тебе горят
И заставляют сердце биться,
Холодным твой не станет взгляд
И в камень дух не превратится.

Года бегут, им нас не жаль,
Мы все у времени во власти,
Презрев страданья и печаль,
Увидеть во мраке лучик счастья.

Пройти сквозь зло и улыбнуться,
Поверь, искусство не простое,
Не замараться, не согнуться
И сохранить в душе святое!
Татьяна Стажок

 ***
Люблю одиночество. Летнее. Тихое...
Вечерне-сверчковое. С небом в глазах.
Уютное. Доброе. Не бледноликое.
И бескомариное. С чашкой в руках...
Прохладу несущее, успокоение,
Слепую уверенность в завтрашнем дне.
Люблю одиночество без сожаления,
Со внутренне-искренним наедине.
И чтоб без случайного грустного, едкого.
Чтоб с плюшевым пледом. С открытым окном.
Покой. Тишина. Без звонка, даже редкого.
И запах акации в том неземном,
Чарующем воздухе. Чтоб вопросительно
Упала в агатовом небе звезда.
Люблю. Одиночество так удивительно.
Но только не вечное. Не навсегда...

Мелания  

***

У меня всегда все хорошо...

У меня всегда все хорошо.
Даже если плохо – все в порядке.
Кто-то развернулся и ушел?
Я скажу, что мы играем в прятки.

Кто-то выдал мой большой секрет?
Я с ним распрощаюсь. Да и только.
Доступа к военным тайнам нет.
Даже я наивна не настолько.

Если вы заметили слезу,
Значит показалось. Я не плачу.
Потому что в массы не несу
Ни свои проблемы, ни удачи.

У меня всегда все хорошо.
«Как дела?» – вопрос не актуальный,
Даже если вы со всей душой…
Я отвечу сухо – все нормально. 
Золотова Златенция

***



Не каждый, кто наказан – виноват,
Не каждый, кто оправдан – не виновен.
Не каждый, кто назвался братом – брат,
Единство душ бывает не по крови.

Не каждый – друг, кто за руку держал,
Не каждый враг взаправду ненавидит.
Не так опасен поднятый кинжал,
Как жажда мести в самом скрытом виде.

Не каждый обнимающий – влюблен,
А в стороне стоящий – равнодушен.
Не каждый светлым чувством окрылен,
Кто лестью обволакивает уши.

Не каждый подпадает под шаблон,
Но каждый сотворил его однажды.
И не подозревает то, что он —
Такой же для кого-нибудь "не каждый".
 

Златенция Золотова  

***


Нам никуда от старости не деться,
Так для чего за молодость держаться?
А яблоня цветёт - не наглядеться!
А яблоня цветёт - не надышаться!

И что ей годы? В брачном облаченье,
Играя светом, юных лет не просит...
Прекрасна старость, коль полна цветенья,
Прекрасна старость, если плодоносит.

Гудят шмели. Мой край подобен Раю,
Где не живёт безверная тревога.
Вдыхаю райский дух и выдыхаю:
Прекрасна старость, славящая Бога!

иеромонах Роман Матюшин 

***

Все оставляет свой след...

alt


***

Життя іде і все без коректур.
І час летить, не стишує галопу.
Давно нема маркізи Помпадур,
і ми живем уже після потопу.
Не знаю я, що буде після нас,
в які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
А ми живі, нам треба поспішати.
Зробити щось, лишити по собі,
а ми, нічого, – пройдемо, як тіні,
щоб тільки неба очі голубі
цю землю завжди бачили в цвітінні.
Щоб ці ліси не вимерли, як тур,
щоб ці слова не вичахли, як руди.
Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде.
Але не бійся прикрого рядка.
Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.
Не бійся правди, хоч яка гірка,
не бійся смутків, хоч вони як ріки.
Людині бійся душу ошукать,
бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Л.Костенко

***

Какая роскошь — быть не в моде
И жить, ни на кого не глядя,
И одеваться по погоде,
Не ради взглядов встречных дядей.
Прослыть не побояться дурой,
Не прибавлять платформой роста,
Не подгонять свою фигуру
Под 60 и 90.
Веселой быть и сумасбродной,
Зевать, коль станет слишком скучно.
Какая роскошь — быть не модной,
А быть самой собою, штучной.

Лариса Рубальская

***
 Жизнь одна, и, как ни странно,
Хороша на удивленье, хоть порой она туманна,
Надо жить без сожаленья!
Солнце - днём, а ночью - звёзды!
Есть ... зима, весна и лето ...
Осень яркой кто-то создал,
Хоть и сыростью объятой!
Да, бывает жизнь трудна,
А кому сейчас легко ... Всё же жизнь ... она одна,
Рай, он где-то далеко, но тревожиться не стоит,
Даже если жизнь сложна.
Нужно жизнь любить и холить, потому,
Что жизнь - ОДНА!

Плетёт судьба для каждого венок

alt
Плетёт Судьба для каждого венок
Из радости, сомнений и ошибок,
Из бесконечно - непростых дорог,
Открытий важных, грусти и улыбок.

Вплетает голубые васильки
Из нежности, добра и откровений,
И тонкие полыни стебельки
Непроходящих вечно сожалений.

Побеги в нём надежды и мечты,
И сорняки разлук и расставаний,
Цветы любви небесной красоты,
И корни горьких разочарований.

Для каждого венок неповторим,
Не вплетено ни ветки в нём напрасно,
Он уникален и всего один...
И это, без сомнения, прекрасно!

Пусть будут в нём травинки из тепла,
Листы сочувствия, цветы участья,
Желаю, чтобы жизнь для Вас вплела
В венок Судьбы как можно больше счастья! 

Палитра

alt
Сусанна Савская
Я разделила мир на пять цветов.
И каждый чувств моих отображенье.
Они и настроенье, и любовь,
И Богом освященное доверие.

Зеленый. Это молодость и взрыв
Эмоций ярких. Первая влюбленность.
Он почкою набухшей приоткрыл
Души невинной полуобнаженность.
Зеленый меня в травы разодел
И ожерельем рос на мне звенел.

Цвет желтый я собрала в тихом парке,
Где у пруда роняла листья осень.
И солнце было желтым, но не жарким,
А под листвой трава покрыла проседь.
Подсолнухом стоял он одноногим,
Гонимый ветром у большой дороги.
Затем цвет желтый мне принес разлуку,
Когда беда вошла в мой дом без стука.

Как много было в красном грез, забав.
Пурпурным ангелом во сне я улетала
И ветер предрассветный оседлав,
Я облаками, как с судьбой, играла.
С зарею красною под утро я грешила.
И не было в моей душе мерила,
Которым бы измерить я могла
Всю боль, когда любовь свою сожгла.

Всё та же ночь накрыла землю шалью.
А мысли отреклись от чуждых фраз.
И вдруг увидела под чернотой вуали
Небесно-голубых сиянье глаз.
Каких оттенков только не встречала:
И васильковые, и цвета бирюзы.
Но голубые, словно вОды у причала,
Меня манили волнами судьбы.

Цвет белый чист. Как горный снег. Хрусталь.
Крылом коснулся моего рожденья.
Он холоден и серебрист, как сталь,
И теплый, как июньское цветенье.
Как часто жить с него мы начинаем
И путь свой в белом саване кончаем.
Мой белый цвет, как ранние седины.
Подснежник у подножия вершины.

Я разделила мир на пять цветов.
И положила чувства на палитру.
Пусть станет песней для меня твоя любовь,
Моя ж пусть станет для тебя молитвой. 

Притча о счастье

alt
Сусанна Савская
Бог слепил человека из глины, и остался у него неиспользованный кусок.
- Что еще слепить тебе? - спросил Бог.
- Слепи мне счастье, - попросил человек.
Ничего не ответил Бог, и только положил человеку в ладонь оставшийся кусочек глины.
Маленький кусочек глины.
Чепуха.
Я встаю опять из тины,
Из греха.
Я из пепла вновь восстану.
Улечу.
Хоть счастливее не стану.
А хочу.
Стану я на день постарше.
Помудрей.
Так проходят строгим маршем
Сотни дней.
И колец вокруг запястья
Череда.
Годы молодости снятся.
Суета.
Все пройдет, как отцветает
Летом пух.
Лишь душа не умирает.
Вечный круг.
Рвется в небо, как объятие
маня
Ты слепи кусочек счастья
Из меня. 

36 кириллических шрифтов, которые вы можете скачать и бесплатно использовать в своих проектах.

Представляем вам подборку из красивых и интересных шрифтов, которые помогут вам в оформлении любого документа или проекта.

Marta

Шрифт Marta
Шрифт Marta
Скачать шрифт Marta.

Forum

Шрифт Forum
Шрифт Forum
Скачать шрифт Forum.

Vetka

Шрифт Vetka
Шрифт Vetka
Скачать шрифт Vetka.

Ronduit Capitals Light

Шрифт Ronduit Capitals Light
Шрифт Ronduit Capitals Light
Скачать шрифт Ronduit Capitals Light.

Casper

Шрифт Casper
Шрифт Casper
Скачать шрифт Casper.

SCHIST

Шрифт SCHIST
Шрифт SCHIST
Скачать шрифт SCHIST.

Bravo!

Шрифт Bravo!
Шрифт Bravo!
Скачать шрифт Bravo!

Marske

Шрифт Marske
Шрифт Marske
Скачать шрифт Marske.

Bad Script

Шрифт Bad Script
Шрифт Bad Script
Скачать шрифт Bad Script.

Monitorca

Шрифт Monitorca
Шрифт Monitorca
Скачать шрифт Monitorca.

Moloko

Шрифт Moloko
Шрифт Moloko
Скачать шрифт Moloko.

GNUTypewriter

Шрифт GNUTypewriter
Шрифт GNUTypewriter
Скачать шрифт GNUTypewriter.

Yeseva

Шрифт Yeseva
Шрифт Yeseva
Скачать шрифт Yeseva.

Beryozki

Шрифт Beryozki
Шрифт Beryozki
Скачать шрифт Beryozki.

Nord

Шрифт Nord
Шрифт Nord
Скачать шрифт Nord.

Oranienbaum

Шрифт Oranienbaum
Шрифт Oranienbaum
Скачать шрифт Oranienbaum.

Resphekt

Шрифт Resphekt
Шрифт Resphekt
Скачать шрифт Resphekt.

Fowviel

Шрифт Fowviel
Шрифт Fowviel
Скачать шрифт Fowviel.

Vollkorn

Шрифт Vollkorn
Шрифт Vollkorn
Скачать шрифт Vollkorn.

Margot

Шрифт Margot
Шрифт Margot
Скачать шрифт Margot.

Poiret

Шрифт Poiret
Шрифт Poiret
Скачать шрифт Poiret.

Ruslan

Шрифт Ruslan
Шрифт Ruslan
Скачать шрифт Ruslan.

Intro Condensed

Шрифт Intro Condensed
Шрифт Intro Condensed
Скачать шрифт Intro Condensed.

Troika

Шрифт Troika
Шрифт Troika
Скачать шрифт Troika.

AC Line

Шрифт AC Line
Шрифт AC Line
Скачать шрифт AC Line.

Uni Sans

Шрифт Uni Sans
Шрифт Uni Sans
Скачать шрифт Uni Sans.

Violet

Шрифт Violet
Шрифт Violet
Скачать шрифт Violet.

Sprite Graffiti

Шрифт Sprite Graffiti
Шрифт Sprite Graffiti
Скачать шрифт Sprite Graffiti.

Leto One Defect

Шрифт Leto One Defect
Шрифт Leto One Defect
Скачать шрифт Leto One Defect.

Triod Postnaja

Шрифт Triod Postnaja
Шрифт Triod Postnaja
Скачать шрифт Triod Postnaja.

Inglobal

Шрифт Inglobal
Шрифт Inglobal
Скачать шрифт Inglobal.

LeHand

Шрифт LeHand
Шрифт LeHand
Скачать шрифт LeHand.

Tsarevich

Шрифт Tsarevich
Шрифт Tsarevich
Скачать шрифт Tsarevich.

Docker

Шрифт Docker
Шрифт Docker
Скачать шрифт Docker.

Natasha

Шрифт Natasha
Шрифт Natasha
Скачать шрифт Natasha.

Haymaker

Шрифт Haymaker
Шрифт Haymaker
Скачать шрифт Haymaker.